Bulharsko last minute

Bulharsko bylo velmi populární destinací v minulosti a v současné době se opět šplhá po žebříčku oblíbenosti směrem nahoru. Není se vůbec čemu divit, země dokáže uspokojit i náročné cestovatele bez ohledu na roční období. Pokud je vašim požadavkem na ideální dovolenou příjemné počasí, prosluněné pláže a moře, pak sem zavítejte v letních měsících. Jestliže máte rádi horskou turistiku, i tak je pro vás Bulharsko last minute správnou volbou. Jestliže si chcete zalyžovat a rádi byste objevili nová střediska, stále je Bulharsko to pravé. Široká paleta aktivit nabízených pro zimní i letní dovolenou dělá ze země jednu z hlavních destinací českých turistů. Pokud k tomu všemu přičtete přátelské obyvatele, krásnou přírodu a příznivé ceny, máte o dovolené pro letošní rok rozhodnuto. Další plus v dopravní dostupnosti je už jen třešinkou na pomyslném dortu. Díky akcím nejrůznějších cestovních kanceláří lze Bulharsko levně pořídit i na poslední chvíli. Černomořské pláže patří k těm nejčistším, proto se země hodí na rodinnou dovolenou stejně dobře, jako na zájezd s přáteli.

Bulharsko je ideální zemí pro milovníky sportu i odpočinku. Vodní sporty jsou zde oblíbeny stejně jako pěší túry po místních horách při všech last minute pobytech. Máte-li přes rok málo adrenalinu, můžete vyzkoušet rafting na rozbouřené řece, nejvyhledávanější jsou v tomto ohledu Arda, Ossam nebo Struma. Na své si přijdou i milovníci potápění, kteří mohou využít služeb nejrůznějších škol nacházejících se v každé turistické oblasti. Horolezci i horolezkyně ocení horské masívy, zejména Pirin, Rodopy či Starou Planinu. Jeskyňáři mohou za doprovodu průvodce absolvovat návštěvu místních jeskyní, kterých je v zemi asi kolem 2000.

Bulharsko léto 2010 je skvělým rozhodnutím, kterého jistě nebudete litovat. Krom velkého množství aktivit, které vás v zemi čekají je na vás i výběr ubytování. To můžete volit v hotelu i v soukromí, záleží jen na vás. Hotely jsou klasifikovány hvězdičkami, čím více hvězdiček, tím vyšší cena i komfort. Ubytování v hotelech je lepší objednat dopředu, pokud se však rozhodnete shánět ubytování na místě, ani to by neměl být velký problém, neboť na last minute zájezdy do Bulharska míří na poslední chvíli hodně turistů. Penziony bývají zamluveny dlouho dopředu, ale vždy můžete využít ubytování v soukromí, kde se můžete domluvit na snídani či večeři. Možnost ubytování nabízí i kempy, nemají však velmi dobrou pověst. Pokud využijete možnosti ubytování v soukromí, možná se dočkáte i nějaké speciality k večeři. Polévky se podávají nejčastěji studené, což v teplém počasí určitě oceníte. Nejčastějším pokrmem jsou různá masa připravovaná s kořením zvaným čubrica, různé druhy zeleniny, balkánský sýr a brambory na mnoho způsobů. Nezapomeňte na výborné bulharské víno, zejména to červené patří k vyhlášeným. Nezbývá, než popřát příjemný pobyt.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist