Dominikánská republika last minute

Téměř 400 kilometrů úžasných pláží, vám nabízí země, která na turistickém ruchu staví převážnou část své ekonomiky, Dominikánská republika. Díky skvělým službám, krásné přírodě a notné dávce exotiky je země stále vyhledávanějším cílem turistů z celého světa. Poloha v Karibském moři jen dotváří celkovou atmosféru. Krom pláží v země nabízí i horské masivy, které dosahují až výše 4000 metrů nad mořem, přírodní parky a bohatou floru i faunu. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a turistům velmi naklonění, není divu, díky nim se zemi daří lépe, než tomu bylo v minulosti. Další výhodou Dominikánské republiky jsou ceny; Dominikánská republika last minute je skvělou volbou, která oproti jiným karibským destinacím i výrazně ušetří vaši peněženku.

Největší zábava se již tradičně koncentruje v okolí velkých turistických oblastí a hotelů, kam také co nejvíce míří last minute zájezdy. Pokud ovšem zatoužíte vidět skutečný život místních obyvatel, zkuste navštívit některou z odlehlých vesnic. Velmi populární jsou veškeré sporty, trochu překvapivě místní nade vše milují baseball. Dáváte-li přednost adrenalinovým záležitostem, můžete vyzkoušet rafting, skákání z vodopádu, kanoing nebo horská kola. Skvělé jsou i podmínky pro potápění, především korálové útesy, podmořské jeskyně a vraky lodí lákají potápěče z celého světa. Pěší turistiky je skvělým způsobem, jak poznat místní přírodu, navíc je v zemi mnoho kempů a kempování je povoleno i v národních parcích. Kdo dává přednost noční zábavě, nechť vyhledá některou z místních diskoték či tanečních klubů. Místní jsou zdatní tanečníci, vždyť Dominikánská republika si přivlastňuje tanec merengue. Téměř v každém hotelu narazíte na kurzy tance a věřte tomu, že rytmus vás bude provázet všude, kam vejdete. Pro muže je tady trochu jiná zábava, místní milují kohoutí zápasy, které se odehrávají především v neděli odpoledne.

K last minute návštěvě Dominikánské republiky vás krom její krásy a možných aktivit jistě naláká i místní podnebí. Jediné roční podnebí, které tady znají je horké léto a to vás zde přivítá po celý rok. Díky pasátům vanoucím od Atlantiku se však teplo stává snesitelným i na pláži. Jediné, s čím byste měli počítat je období dešťů, které panuje od května do června a od října do listopadu. Oblast Karibiku může být také zasažena hurikány, hotely sice bývají vybaveny i pro tyto příležitosti, ale nikdo asi netouží po takovém zážitku. Každý si krom zážitků touží z dovolené přivézt i něco hmatatelného na památku. A co že tady mají tak skvělého, že stojí za to nakoupit? Určitě je to místní káva, rum nebo doutníky a dále výrobky, které místní vyrábějí, například různá bižuterie. Dominikánská republika je vyhlášená i uměním, u nakupování obrazů můžete usmlouvat slušnou cenu. Co si však na 100% přivezete, budou skvělé a prosluněné vzpomínky.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist