Egypt last minute

Jsou lokality, které jsou u českých turistů více oblíbené než jiné. Takovou lokalitou je právě Egypt last minute, který však nenabízí jen pyramidy a koupání v moři, ale především exotickou atmosféru a nezapomenutelné zážitky. Své si tu najde opravdu každý, nezáleží na tom, zda jste fascinováni historií nebo vás láká potápění v Rudém moři s korálovými útesy. Egypt je také skvělým místem pro relaxaci a načerpání nových sil. Egypt last minute vyjde cenově zhruba stejně jako jiné oblíbené evropské destinace, avšak nabízí kouzlo odlišného kontinentu a vy tak můžete objevovat krásy přírody severní Afriky, vyjet na objevnou plavbu po řece Nilu nebo vyrazit s přáteli za sportem. K těm oblíbeným patří potápění i ostatní vodní sporty, stále více lidí do Egypta láká například golf.

Mnoho lidí si automaticky spojuje pojmy Egypt Hurghada, země však nabízí více letovisek, která jsou připravena se o vás postarat. Jmenujme tedy alespoň Sharm el Sheikh, Marsa Alam, Taba, které patří k těm nejvyhledávanějším. Například Taba je vhodným místem, odkud se podnikají výlety za hranice Egypta. Navštívit tak můžete Jeruzalém, Mrtvé moře nebo jordánské skalní město Petra. V Egyptě je téměř po celý rok velmi sucho a horko. Teploty v letních měsících dosahují více než 40°C, v pouštních oblastech to může být až 50°C. Do Egypta je nejlepší vyjet v jarních měsících, tedy od března do května nebo na podzim od září do listopadu, kdy jsou nejlepší last minute zájezdy. Milovníci extrémních teplot mohou jet do Egypta v letních měsících a využít tak nižších cen. Pro milovníky historie je naprosto ideálním obdobím zima, kdy vám nižší teploty umožní si památky pořádně prohlédnout.

Egypt dovolená je skvělým řešením pro každého, kdo se stále ještě nerozhodl, kam vyrazit. Země nabízí vše, co si můžete přát, zabaví se tady úplně každý. Nezapomínejte však, že se jedná o zemi s odlišnou kulturou a některé místní zvyky musíte vzít dočasně za své. To se týká hlavně oblékání. V turisticky vyhledávaných oblastech jsou lidé zvyklí na to, že ne vždy je oblečení návštěvníků země v souladu se zvyky, avšak na vesnici lidé očekávají, že se jejich tradice dodržují, takže se jich držte i vy, aby váš last minute pobyt nedopadl s ostudou.

Většina obyvatel jsou Arabové a arabština je také úředním jazykem. U žen jsou pravidla jasně daná. Ve městech si mohou dovolit sukně pod kolena i boty na podpatku. Vyhnout by se měly hlubokým dekoltům a odkrytým ramenům. Dlouhé rukávy vás navíc ochrání před silným sluncem. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a komunikativní a budou se o vás chtít dozvědět co nejvíce. Mějte ale na paměti, že jsou to především obchodníci a poskytnete-li jim příležitost, aby vás dostali ke svému obchodu či stánku, s prázdnou odtud rozhodně neodejdete. Egypt láká na monumentální památky, krásné pláže s možností sportovního vyžití a exotickou atmosféru, skvělou kuchyni i horké podnebí. Možná je na čase tomuto lákání podlehnout.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist