Kanárské ostrovy last minute

Až 11 milionů turistů ročně zavítá na Kanárské ostrovy, a to je číslo, které mluví samo za sebe. Ostrovy jsou oblíbené především u Evropanů a stále více i u Čechů. Není divu, po pěti hodinách letu se můžete ze sychravého a nevlídného počasí dostat na příjemně vyhřáté místo. Kanárské ostrovy jsou územím ležícím v Atlantském oceánu, které sice geograficky náleží k Africe, politicky ovšem ke Španělsku, tudíž se tu platí eurem. Kanárské ostrovy tvoří sedm ostrovů, z nichž nevětší je Tenerife, k dopravě mezi jednotlivými ostrovy slouží především trajekty. Metropolí je střídavě Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria. Kanárské ostrovy last minute je skvělým nápadem pokud vám chybí sluníčko, navíc sem můžete zavítat v kteroukoli roční dobu. Teplota na jednotlivých ostrovech je odlišná, nejtepleji bývá na Lanzarote, nejstudenější je ostrov El Hierro. Místní si turistů velmi váží, proto můžete očekávat opravdu kvalitní služby, které vaši dovolenou udělají ještě příjemnější. Kanárské ostrovy dovolená už dávno není jen nesplnitelným snem, ovšem jako ve snu si zde budete skutečně připadat. Ostrovy vám nabídnou vskutku luxusní zážitky.

Pro Španěle je rodina nejdůležitější záležitostí, vztahy v ní jsou velmi úzké. Španělé jsou velmi komunikativní a temperamentní, fyzický kontakt jako poplácání po ramenou je součástí běžné konverzace. Ačkoli mnoho lidí míří na Kanárské ostrovy na své last minute pobyty především kvůli odpočinku, nouze o zábavu zde rozhodně není a aktivnější jedinci se nudit nebudou. Právě pro ně je tu velké množství nejen vodních sportů přes vodní lyžování, potápění až po plachtění a kanoistiku. Ostrovy nabízí řadu potápěčských škol, není divu, vždyť díky bohatému podmořskému světu jsou Kanárské ostrovy jednou z nejoblíbenějších destinací mezi potápěči. Kanárské ostrovy nezklamou ani milovníky horské cyklistiky, lezení po skalách nebo horských túr i obyčejná procházka krásnou a rozmanitou přírodou je zážitkem.

Na ostrovech funguje odlišná organizace dne, stejně jako v jihoevropských zemích, i tady. kolem jedné hodiny po poledni život utichá a všichni si užívají siestu. Ulice znovu ožívají až kolem páté hodiny. Turistická střediska se většinou přizpůsobují turistům, je však třeba z možností uzavření obchodů počítat, takže aby vám last minute zájezdy nepříjemně nepřekvapily. Ostrovy mají celou řadu ubytovacích možností, několika hvězdičkové luxusní hotely jsou většinou v centrech větších měst a letovisek. Volit můžete i mezi hotely nižší úrovně a paradory, což jsou státem spravovaná ubytovací zařízení, většinou zřízená na zajímavých místech. Kempy pak uvítají především mladí lidé, obezřetní buďte při volném stanování, které není na ostrovech dovoleno. Kanárské ostrovy mají na výběr i ze tří typů pláží, můžete zvolit pláž písečnou, sopečnou nebo oblázkovou. Pozornost věnujte vlajkové signalizaci, moře zde dokáže být velmi zrádné.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist