Kuba last minute

O ostrově ležícím v Atlantském oceánu se toho dá napsat opravdu hodně. Kuba je místem pro skvělou dovolenou. Nabízí krásné pláže omývané Karibským mořem, neopakovatelnou atmosféru, krásnou přírodu a mnoho kulinářských překvapení. Kuba je největším ostrovem v souostroví Velké Antily a je rozdělena na 15 provincií. V zemi vládne socialismus sovětského typu, což znamená, že je zde všeho nedostatek. Vás, jako turisty, to však nijak neohrozí, hotelové komplexy jsou vybaveny tak, že si toho ani nevšimnete. Úředním jazykem je španělština, v turistických centrech uplatníte i angličtinu nebo francouzštinu. Pokud byste museli vystihnout Kubu jedním slovem, pak by to asi byla rozmanitost. Na ostrově se snoubí mnoho protikladů, asi nejvíce to vystihují staré koloniální domy hned vedle moderních budov, což dotváří skvělou atmosféru, kterou jinde nezažijete na last minute pobytech. Na ulicích plných barev stojí klasická americká auta z 50. let, obyvatelé tvoří hloučky, aby si popovídali a do toho všeho znějí kubánské rytmy, které vás nenechají v klidu ani minutu.

Kuba last minute je skvělým řešením pro ty, co se ještě nerozhodli, kam letos na dovolenou. Na ostrově je hned několik hotelových komplexů, které jsou připraveny splnit vám každé přání. K těm nejnavštěvovanějším je Kuba Varadero nádherný resort s čistým mořem a přímo pohádkovou pláží. K dalším místům, která byste při objevování ostrova určitě neměli opomenout patří bezesporu hlavní město Havana s neodolatelným kouzlem, koloniální Trinidad, druhé největší město Santiango de Cuba nebo třeba malebné městečko Baracoa s okolní panenskou přírodou. Lákadel je zde ještě mnohem více, ale zkuste je na svých cestách objevit sami, určitě budete nadšeni.

Krom přírodních a historických krás se dá na Kubu vyrazit i za zábavou. Velmi často se zde konají různé slavnosti a festivaly, jedinečná příležitost k tomu, aby vám místní ukázali, jak se umí skvěle bavit. Ulicemi zní hudba, při které nikdo nedokáže zůstat v klidu. Další možností je sportovní vyžití, kterého je tady opravdu dostatek od vodních sportů až po turistiku. Pokud jste na Kubu zavítali kvůli odpočinku, vyberte si jednoduše na last minute zájezdy jednu z palem na pláži, objednejte si koktejl se skvělým kubánským rumem a vychutnejte si třeba místní doutník. Zachutnají vám jistě i speciality místní kuchyně, která je pestrá stejně jako místní kultura. Jako hlavní chod se často podává maso, hlavně kuřecí a vepřové, na své si přijdou i milovníci ryb a mořských plodů. Přes všechen adrenalin, který ve vás ostrov dokáže probudit, vás může i skvěle ukolébat za zvuku šumění moře. Kuba last minute je zkrátka skvělým místem, ať už vyrážíte za zábavou nebo za odpočinkem, sami nebo v doprovodu party přátel.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist