Madeira last minute

Ostrov s mnoha romantickými přezdívkami ležící mez Evropou a Afrikou patřící k Portugalsku, to je Madeira. Působení Golfského proudu ovlivňuje podnebí Madeiry natolik, že je pro dovolenou vhodná po celý rok. Povrch ostrova je hornatý, na své si zde tedy přijdou především aktivnější návštěvníci a milovníci přírody. Madeira je známá především rozmanitými druhy rostlin, především orchidejí. Nenechte se však klamat, stejně jako na túru se můžete vydat i na golfové hřiště. Milovníci vodních sportů budou nadšeni z možností jako je potápění, windsurfing či plavbě na plachetnici. Hlavním městem země je Funchal s asi 120 tisíci obyvateli a jedinečnou atmosférou i pamětihodnostmi. Nejvýznamnější památkou je katedrála Sé z 15. století, budova radnice i klášter svaté Kláry. Madeira last minute je pro nás stále exotickou zemí, ale je vcelku finančně dostupná. Je zde plně rozvinutý turistický ruch, proto se běžně domluvíte anglicky, zkusit to můžete i španělsky, francouzsky nebo německy. Oficiálním jazykem je portugalština. Místní obyvatelstvo je milé a pohostinné, nejrozšířenějším náboženstvím je římskokatolické, s kostely se tu ostatně setkáte v každém městě a vesnici.

Nejvšední Madeira dovolená od německých cestovních kanceláří

Nejpohodlněji se na ostrov dostanete letadlem, zhruba za čtyři hodiny, což je ideální na vaše last minute zájezdy. Přímo na ostrově je možnost vypůjčit si auto. Ceny jednotlivých půjčoven se mohou lišit, jízda na ostrově je vzhledem k terénu náročnější, cesty jsou klikaté a prudké. Proto je lepší pro last minute pobyt využít služeb místních taxíků nebo autobusů. Krom cestování po ostrově se můžete vydat na 40 kilometrů vzdálený ostrov Porto Santo, jehož hlavním lákadlem je dlouhá písčitá pláž. Nejdůležitější památkou je zde Casa de Kolombo, nebo-li Kolumbův dům, ve kterém objevitel Nového světa zde skutečně nějakou dobu bydlel. Nezapomenutelná je vyhlídka Portela, odkud je krásný výhled na celou pláž. Na ostrov se dostanete trajektem z přístavu ve Funchalu, který odplouvá každé ráno v 8 hodin ráno a zpět trajekt odplouvá v 6 hodin večer. Cesta trvá asi dvě hodiny.

Zajistěte si výhodně Madeira last minute

Madeira dovolená rozhodně není žádná nuda, místní se velmi rádi baví a vás svým veselím jistě strhnou také. Na ostrově se konají čtyři velké festivaly. Koncem února se zde koná karneval, takže všude je hudba, tanec, masky a veselá nálada a rytmy brazilské samby vás pohltí na čtyři dny. Koncem dubna či začátkem května můžete zažít květinový festival, kdy se celé město vyzdobí květinami. Mezi turisty, která Madeira last minute láká, patří k nejoblíbenějším festival vína začátkem září konaný na počest sklizně hned v několika vesnicích. Vyhlášený je i Silvestr s velkým ohňostrojem. Jako suvenýry jsou velmi oblíbené místní rukodělné výrobky, vyráběné tradičními technikami a postupy, k oblíbeným patří proutěné zboží, vyhledávané je i víno, které před zakoupením můžete ochutnat v místních vinotékách. Důvodů, proč navštívit Madeiru je mnoho, hlavní devízou ostrova je možnost aktivní dovolené v krásné krajině, kde i méně náročné turistické trasy jsou opravdu úžasné. Madeira vás zkrátka nemůže zklamat.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist