Mauricius last minute

Mauricius je ostrov vulkanického původu v Indickém oceánu ležící východně od Madagaskaru. Ačkoli je ostrov malý rozlohou, najdete v místní přírodě snad vše, co si můžete přát, přes vodopády, hory a pralesy, vše dokreslené políčky s cukrovou třtinou, malebnými vesničkami i městy. Krom pár ostrůvků náleží k Mauritiu i ostrov Rodrigues, kam se vyplatí udělat si výlet. Mauritius je dnes synonymem pro luxusně strávenou last minute dovolenou, není divu, na ostrově je mnoho hotelů té nejvyšší kvality s prvotřídními službami. Ostrov je vhodným místem pro vyznavače sportu i pro rodiny s dětmi a to především díky krásným plážím a pozvolnému vstupu do moře. Romantické pláže jsou také častým cílem zamilovaných párů či ideálním místem pro nezapomenutelnou svatební cestu. Turistická sezona je na ostrově od poloviny září do května, přesto nečekejte pláže plné lidí. Mauricius i ve špičce nabízí notnou dávku soukromí a pohody, o čemž si v jiných letoviscích můžete nechat zdát. Ostrov je ideální k trávení netypických Vánoc, skvěle se zde dá oslavit příchod nového roku nebo Velikonoce.

Ideální Mauricius dovolená přímo pro vás, neváhejte!!!

V žádném případě se nenechte mýlit rozlohou ostrova, i tady se dá najít mnohé možností, jak naložit s volným časem. Mauricius dovolená tak rozhodně nemusí být jen povalování na pláži, i když i to je občas příjemné. O historii ostrova se více dozvíte v muzeu města Mahébourgu, poznatky o přírodě získáte v Port Louisu, které je samo o sobě zajímavou směsicí kultur i náboženství. Pokud jste v dětství sbírali známky a vždy jste toužili po Modrém Mauritiu, tady si ho bude mít možnost alespoň prohlédnout. Flora i fauna ostrova je velmi bohatá, což dosvědčuje i existence několika botanických zahrad, které mohou vaše last minute zájezdy objevit. Symbolem ostrova je blboun nejapný, neboli drop mauritijský, který byl vyhuben již v 17. století, na jeho podoby v nejrůznějším provedení však narazíte na každém rohu. K atrakcím, které mohou naplnit váš volný čas patří akvapark, golf, dostihy, různá taneční vystoupení, podmořský svět nebo výlet lodí či helikoptérou. Na své si přijdou i milovníci nakupování, vyhlášené jsou nákupy levného oblečení, šperků a dalších, pro ženy často nezbytných záležitostí.

Mauricius last minute je připravena pro Vaši dovolenou!!!

Krom sportovního vyžití, dlouhých pláží s čisťounkým mořem, krásné přírody a všeho ostatního, co si na své dovolené můžete přát, vás Mauricius last minute uspokojí i po stránce kulinářské. Stejně jako lidé různého původu se na ostrově mísí i různé kuchyně. Můžete tak vyzkoušet speciality čínské, indické, francouzské či thajské. Základ jídelníčku tvoří ryby a dary moře, dále různé druhy masa a rýže. Vynikající je místní ovoce, zejména ananas, mango, grep nebo papája. Po požitém koření, kterým je nejčastěji česnek, chilli, zázvor nebo kardamon je dobré svlažit hrdlo místní vínem nebo pivem, vynikající jsou i koktejly připravené ze třtinového rumu. Mauricius dovolená vás zkrátka uspokojí po všech stránkách.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist