Řecko last minute

Řecko není třeba nijak představovat, o tom, že se jedná o jedno z nejoblíbenějších míst českých turitů nemůže být pochyb. Řecká republika leží na Balkánském poloostrově a náleží k ní mnoho ostrovů v Egejském, Středozemním a Jónském moři. Krom nespočetných a uchvátných antických památek si v zemi můžete vychutnat prosluněné pláže s velmi čistým mořem, podnikat výlety na okolní ostrovy, věnovat se večerním radovánkám v místních podnicích nebo využít možnosti mnoha sportovních aktivit. Země nabízí mnoho příležitostí pro každého, vyražte na jachtě kolem ostrovů, sjíždět místní řeky na raftech nebo prozkoumat slavné jeskyně. Řecko last minute je země, která vás jednozančně nadchne. Řecko dalo světu mnohé, od dávné mytologie, olympijských her přes klasické divadlo až po úžasnou architekturu a jako kolébka evropské kultury si svou svébytnost udrželo až do dnešních dnů.

Do Řecka nejlépe na jaře

Nejlepší dobou, kdy do země zavítat, je jaro a léto. Počasí v Řecku je stálé, nejtepleji je na jihu země, především na Krétě či Kykladách. Srážky se zde objevují hlavně v zimě, pokud prší v létě, netrvá to obvykle déle než jeden den. Dovolená Řecko vás uspokojí po všech stránkách i díky tomu, že letoviska si zde udržují vysoký standard a nakonec vás vyjde Řecko levně. Většinou se dělí do dvou skupin na letoiska pevninská a ostrovní. Především řecké ostrovy jsou turisty často vyhledávány. K nejnavštěvovanějším patří Kréta, Rhodos a Korfu. Řecko 2010 je výbornou volbou pro každého, ať vyrážíte v páru, s dětmi nebo s přáteli. Řekové jsou velmi přátelští a družní, rádi a bouřlivě diskutují, gestikulují, což vás může vést k myšlence, že sledujete nějakou hádku. Opak je však pravdou. Řekové nade vše milují svoji rodinu, často se schází na společné večeře a to je často nezapomenutelný zážitek.

Antické památky vás pohltí

Po dni stráveném na pláži nebo objevováním antických památek můžete odpočívat v kavárně, která je součástí i té nejzapadlejší vesnice. Skvělým nápadem je i návštěva místní restaurace, řecké pochoutky zaslouží vaši bližší pozornost. Základní surovinou je většinou maso, zelenina, ryby nebo plody moře připravené na olivovém oleji, který jídlu dodá neopakovatelnou chuť. Stravovací návyky jsou jiné než na jaké jste zvyklí z domu, což je dáno nejen životním stylem, ale i podnebím. Snídaně se nijak zvlášť nedodržuje a ani oběd není velký, zato večeře je společenskou událostí, kde spíše než o jídlo jde o setkání s rodinou a přáteli. K typickým pokrmům patří musaka, gyros, suvlaki, oblíbené je také tzatziki a choriátiki, výborný zeleninový salát. Krom ovoce jako dezert poslouží i skvělý řecký jogurt s medem. V horkém počasí je samozřejmě nejlepší pít vodu, místní rádi popíjejí pálenku ouzo, metaxu nebo výborné víno. Alkoholické nápoje není dobré konzumovat na slunci a ve velkém množství. Ať už jste do Řecka zavítali kvůli historii, plážím a moři, krásné přírodě či přátelským lidem, určitě budete nadšeni a rádi se sem zase někdy vrátíte. Vydejte se do dovolenou se slevou last minute Řecko.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist