Srí Lanka last minute

Dovolená je časem, na který se těší každý z nás. Někdo jen proto, že si odpočine, jiný proto, že pozná novou zemi, její kulturu, atmosféru. Pokud zamíříte na Srí Lanku, nebudete zklamáni ani v jediné oblasti. Srí Lanka má své charisma, historii i kulturu, která je tak odlišná od té naší, že budete prostě nadšeni. Všude na ostrově jsou kokosové palmy, čajovníkové plantáže, písečné pláže a znaky odlišné kultury, jedním slovem pravá a nefalšovaná last minute exotika. Srí Lanka dlouhou dobu nepatřila mezi typická prázdninová místa, situace se však změnila a země tak přivítá každoročně velké množství turistů.

Srí Lanka last minute jenom pro Vás

Jednou z mnoha věcí, která láká návštěvníky je historie. Ostrov se pyšní významnými památkami, z nichž některé patří na seznam světového dědictví UNESCO, jako například skalní chrám Dumbulla nebo zavlažovací jezero Alahena Podivena. Na ostrově se nachází i úžasné buddhistické chrámy, k těm nejslavnějším patří Natha Devale nebo Lankatilleke. Za návštěvu stojí i hlavní město Colombo, kde se nachází řada úžasných památek, dále Polonnaruwa nebo Anuradhapura, kde je mimo jiné i nejstarší strom na světě. Krom objevování dávné historie je zde i příležitost k mnoha sportům, především ty vodní jsou zde velmi populární stejně jako last minute zájezdy na Srí Lanku. Srí Lanka je ideálním místem k potápění, nabízí korálové útesy i vraky lodí, k tomu je nejlepší oblast Hikkaduwa či Tangalle. Pro surfování je nejvhodnější záliv Arugam, centrem vodních sportů je i Kytulgaly. Na své si však přijdou i cyklisti a milovníci procházek. Dalšími oblíbenými kratochvílemi jsou golf nebo meditace, ve většině letovisek se pořádají kurzy. Okolní příroda přímo láká k tomu, aby se člověk na chvíli zastavil a přemýšlel. Pobyt na ostrově pak již sám o sobě může být považován za ozdravnou kúru.

Využijte Srí Lanka last minute pro vaši aktivní dovolenou

Srí Lanka je země velmi rozmanitá, což je dáno i složením obyvatelstva a praktikovanými náboženstvími. Aktivně se zde vyznávají čtyři náboženství, což s sebou nese i velké množství svátků. Pro vás, jako pro turisty to má velkou výhodu v tom, že zde prakticky kdykoli narazíte na nějaký festival, což je skutečně zážitek. Krom křesťanství a islámu tak můžete sledovat oslavy hinduistické či buddhistické. Objevování ostrova a jeho krás může být někdy dost vysilující, proto byste měli doplnit energii. Srí Lanka last minute vás nezklame ani v tomto ohledu a gurmáni zde budou jistě nadšeni. Hlavní vliv má indická kuchyně, častou součástí pokrmů je ovoce, zelenina a mořské plody. Doba přípravy jídel je však dlouhá, není tedy výjimkou se v restauraci domluvit na určitou hodinu, aby vám jídlo připravili. Nejčastější lahůdkou je rýže s kari, doplněná zeleninou, čerstvým či sušeným masem a rybami. Krom rýže narazíte i na nudle, různé palačinky a mořské plody. To vše si místní vychutnávají bez použití příboru rukama, což byste měli také vyzkoušet. Nejčastějším nápojem je tradiční cejlonský čaj, nejčastěji dochucený cukrem a mlékem, místní však milují i pivo. Srí Lanka last minute je skvělým řešením pro netradiční, avšak dokonalou dovolenou.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist