Turecko last minute

Země orientu, koření, koberců - země rozkládající se v Evropě i Asii, země temperamentních obyvatel, krásné přírody, historických památek i skvělé kuchyně, to vše je Turecko, ideální místo pro vaši dovolenou. Již poloha země napovídá, že se zde mísí několik kultur v jedinou směsicí, kterou nenajdete jinde na světě. Evropská část země, nebo-li Thrákie leží na jihovýchodě Balkánského poloostrova, asijská část zvaná Anatolie leží v Malé Asii. Krom možnosti vykoupat se hned ve čtyřech zemích je Turecko last minute vyhlášenou lázeňskou lokalitou, čehož můžete využít k příjemnému odpočinku.

Na své si v zemi přijdou hlavně milovníci dob dávno minulých, země se pyšní velkým množstvím nejen antických památek. K nejvýznamnějším patří město Efes, Perge, zřícenina města Aspendos a další. Na území se v historii vystřídalo několik kultur, mimo jiné i Chetité, Byzantinci a Osmané. Projít všechny památky, které po sobě tyto národy zanechaly, je prakticky nemožné a i z toho důvodu jsou last minute zájezdy do Turecka spíše na několik let. Vždyť jen Egejská riviéra se pyšní takovými poklady jako je Trója, Bodrum známé jako Halikarnassos, Pergamon, Izmir, již zmiňovaný Efes a mnoha dalšími. Pobyt v takové oblasti rozhodně nebude nudný.

Jednou z věcí, které byste při last minute návštěvě země neměli opomenout je nakupování, čímž můžete klidně rozumět smlouvání. Místní ho milují a dá se říci, že ho přímo vyžadují, je pro ně jakýmsi národním sportem. To má několik pravidel, rozhodně tedy nechoďte ve značkovém oblečení a s drahými hodinkami a nikdy se neptejte na věci, které opravdu nechcete koupit. I tak spousta turistů nakoupí věci, které vůbec nepotřebuje, jen aby se vlezlých obchodníků zbavili. Krom nakupování se můžete zaměřit i na opravdové sporty od těch vodních až po golf, squash, jízdu na koni, lukostřelbu nebo můžete vyzkoušet břišní tance. Turecko dovolená nabízí i řadu zajímavých festivalů a událostí, jako jsou třeba jachtařské závody, vinobraní nebo zápasy velbloudů. K turisticky oblíbeným oblastem patří zejména Turecká a Egejská riviéra, Marmaris a Belek, z velkých měst především Ankara a Istanbul.

Krom krásné přírody, která se díky velké rozloze země v jednotlivých oblastech liší, památkám, které nespatříte jinde na světě, je Turecko last minute vyhledáváno i pro svou kuchyni. Dá je odlišná podle místa, kde se právě nacházíte. Východ země ovlivňuje hlavně středomořská kuchyně, na severu se objevují Ruské prvky a jih je zasažen arabskými prvky. Jedno je však pro všechny oblasti společné, a to je skvělá chuť. Hlavními složkami tureckého jídelníčku je maso, zelenina, ovoce a ryby, to vše doplněno skvělým kořením. Turci si potrpí také na sladkou tečku po každém jídle, častými přísadami je med a oříšky. Na zapití se kvůli horkému podnebí nejvíce hodí čistá voda, ochutnat můžete i kávu a kávu, obojí hodně dochuceno cukrem. Turecko 2010 je skvělou volbou pro všechny, kteří se stále ještě nerozhodli o místě pro letošní dovolenou. Určitě nebudete zklamáni.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist